Kup
bilet
Trendy fitness. Co podbija świat?

Trendy fitness zmieniają się od czasu do czasu i odpowiadają bieżącej sytuacji światowej. Obecnie króluje przede wszystkim stawianie na ćwiczenie na świeżym powietrzu i holistyczne podejście do klienta.

Trendy fitness

KLIENT. ŁATWIEJ GO UTRZYMAĆ NIŻ POZYSKAĆ NOWEGO. JAK TO ZROBIĆ?

Fitness na świeżym powietrzu

Według większości badanych Amerykanów, zajęcia na świeżym powietrzu i fitness w domu to najlepsze sposoby na zachowanie formy w 2021 roku. Dzięki restrykcjom, lokalny park lub teren zielony stały się miejscami, do których zmierzało wiele osób. To też ważna wskazówka dla właścicieli obiektów sportowych. Jeśli nie oferuje się opcji fitness na świeżym powietrzu, nadszedł czas, aby to zmienić.

Zdalny trening personalny

Zdalny coaching umożliwia klientom pracę z osobistym trenerem w trybie jeden na jednego. Pandemia zmusiła wiele firm do rozszerzenia swojej oferty online. Przez to członkowie korzystają z indywidualnych zajęć, aby uzyskać dodatkową motywację. Nie wydaje się, by ten trend miał stracić na aktualności. Warto jest więc wprowadzić go do oferty.

ZAKWASY PO TRENINGU – JAK SIĘ ICH POZBYĆ?

Fitness hybrydowy

Wciskanie treningów w porze lunchu stało się znacznie bardziej dostępne dla konsumentów. Entuzjaści fitnessu przyzwyczaili się do elastyczności i wygody treningów online. Hybrydowe podejście do fitnessu zyskuje fanów. Cyfrowo zaplanowany trening w przerwie od pracy i dostępność trenera online w porze, które odpowiada klientowi to trend, który będzie się rozwijał przez kolejne lata.

Nienaganne standardy higieny na siłowniach

Choć ograniczeń na siłowniach jest mniej, to klienci i tak chcą w nich się czuć bezpiecznie. Oznacza to, że obiekty nadal będą musiały spełniać nienaganne standardy higieny. Przez pandemię konsumenci zyskali świadomość rozprzestrzeniania się zarazków i chorób. Dlatego właśnie wymagać będą odpowiedzi właścicieli siłowni na konieczność zwiększenia bezpieczeństwa.

Specjalistyczne programy fitness dla grup ryzyka

Pandemia pogrupowała ludzi. Niezależnie od tego, czy stało się to przez ich problemy zdrowotne, czy wiek, niektórzy konsumenci są bardziej narażeni na wystąpienie poważnego przypadku COVID-19. Może to prowadzić do wytworzenia się trendu fitness skupiającego się na określonych grupach. Jak na niego odpowiedzieć? Na przykład organizując zajęcia fitness indywidualne lub w małych grupach w kontrolowanym środowisku lub specjalne zajęcia cyfrowe.

Każdy, któremu bliska jest branża fitness, nie może przegapić FEM. Eksperci z wieloletnim doświadczeniem, najlepsi praktycy w branży, jak również osoby, które nie mogą żyć bez treningu – tych wszystkich ludzi spotkasz 25 listopada w Warszawie.

My też tam będziemy. Zarejestruj się już dziś!

Facebook Kongres FEM

Edukacja trenerów personalnych i instruktorów? Najlepszym kompendium wiedzy jest Kongres FEM.

Zobacz także program wydarzenia!

PROGRAM KONGRESU FEM