Michał Kosel

Michał Kosel, przedsiębiorca, dziennikarz, założyciel Fundacji ZarabiajNaPasji.com – przedsiębiorca, który od 10 lat udowadnia, że można tworzyć coś na własny rachunek tylko i wyłącznie w oparciu na pasji, zainteresowaniach i predyspozycjach i godnie z tego żyć. Autor dwóch książek (www.PracaPoStudiach.pl i www.PasjaUpada.pl). Jest wykładowcą na studiach licencjackich i MBA, na uczelni biznesowej ASBIRO w Warszawie, wykładowcą LEM przy Instytucie Misesa oraz doradcą na Uniwersytecie Opolskim w formie eksperta z sektora prywatnego. Dwukrotnie otarł się o bankructwo, zbudował 2 placówki taneczno-sportowe, nie mając złotówki na koncie.

Obecnie prowadzi swoje kluby, które w pełni zautomatyzował budując zespół na strukturach Organizacji Turkusowej uniezależniając poszczególne piony organizacyjne, by działały autonomicznie. Jego spółki i organizacje prowadzą w całej Polsce prawie 20 projektów sportowych i edukacyjnych. Powołał do życia fundację, która wspiera pasjonatów na rynku pracy i buduje dla nich struktury do rozwoju tak, aby nie zabiła ich papierologia i zawiłe prawo. W wieku 25 lat zarządzał ponad 30 osobami.

Regularnie szkoli oraz pracuje z setkami trenerów sportowych, właścicieli szkół i własnych placówek w branży dance i fitness. Powołał do życia dział prawny mający na celu zabezpieczenie tych, którzy chcą profesjonalizować swoją pasje przed organizacjami, które wykorzystują ich naiwność i niewiedzę. Na przestrzeni 2017-2019 ochroniliśmy ponad 150 placówek i zabezpieczyliśmy drugie tyle indywidualnych osób przed kontrolami i nadużyciami. Organizuje bezpłatne seminaria dla pasjonatów, by profesjonalizować ich pasję. Wraz z fundacją prowadzi lekcje przedsiębiorczości dla dzieciaków, by zaszczepić w nich dryg do działania na własny rachunek.

Codziennie jest odpowiedzialny za struktury dziesiątek projektów, organizuje i zarządza nimi niemal w całości zdalnie. Wielki fan japońskiego systemu zarządzania TQM bazującego na wartościach i relacjach. Wierzy w Milenialsów i to właśnie w nich upatruje największego potencjału na najbliższe lata – “Ci, którzy zrozumieją jak oni działają i będzie w stanie ich poderwać do działania, będzie za kilka lat monopolistą” – dodaje. Najwięcej wiedzy zdobywa na podstawie własnych błędów i dzięki własnemu doświadczeniu, którym dzieli się w przeróżnych publikacjach, pokazując, że “nieważne co się wydarzyło, ważne jak to wykorzystasz”.

Jego druga książka (PasjaUpada.pl) to również dziennik z jego zawodowego upadku i dowód na to, jak łatwo wywrócić się na pasji – spisał w nim wszystkie błędy, które czyhają na przedsiębiorców, a następnie wyruszył w Polskę odwiedzając dziesiątki placówek, spisując doświadczenia i błędy innych właścicieli. Tak powstała publikacja, która wbija w fotel od pierwszych przeczytanych stron. Pierwsze nakłady rozeszły się jeszcze w przedsprzedaży, dając dowód na to, że w obecnych czasach nie jest nam potrzebna “propaganda sukcesu”, a jednak gorzka prawda o przedsiębiorczości – byśmy mogli się ustrzec i nie popełniać tych samych błędów!

Znajdź mnie:
www.fb.me/MichalKosel
www.PasjaUpada.pl
www.ZarabiajNaPasji.com