Kup
bilet
Klient. Łatwiej go utrzymać niż pozyskać nowego. Jak to zrobić?

Klient. Wiele firm inwestuje spore nakłady środków marketingowych w zdobywanie nowego. Zapominają jednak, że najskuteczniejszym sposobem dotarcia do konsumenta jest remarketing, czyli próba odzyskania kontaktu z osobą, która już zna markę.

Remarketing nie ogranicza się wyłącznie do próby pozyskania klienta, który już coś wie o marce. To może być również osoba, która czynnie korzystała z usług i w pewnym momencie z nieznanych powodów przestała. Jednocześnie może być to też człowiek, który nadal korzysta z wcześniej oferowanych pakietów. Taki klient nie jest jednak bierny w świecie usług. Codziennie atakowany jest innymi ich dostawcami. Dlatego właśnie przedsiębiorca, który chce go zachować przy sobie na dłużej, powinien się o to postarać.

Klient. Jak go utrzymać i jak korzystać ze zbudowanego zaufania?

Zbadaj oczekiwania

Pierwszym krokiem, który już na starcie przyniesie przedsiębiorcy sporo korzyści, jest przeprowadzenie ankiety. Nie może ona być długa i powinna dotyczyć tego, czego oczekuje klient. Dzięki temu pozna się aspekty, na których mu zależy i zdobędzie bazę wiedzy. Pomoże to tym samym w jego utrzymaniu.

Żeby zwiększyć skuteczność ankiety, w zamian za jej wypełnienie można zaoferować drobny upominek. Może być nim na przykład firmowy gadżet, który przyda się na siłowni – choćby ręcznik, opaska czy bidon.

Stwórz program dla najlepszych klientów

Chcesz utrzymać klienta? Postaw na atrakcyjny program lojalnościowy, który już na początku związania się pokaże kolejne pakiety korzyści, z których będzie mogła się cieszyć osoba korzystająca z twoich usług. Może być to atrakcyjny system rabatowy, który związany jest z długością podpisanej umowy. Nieźle spisze się również większa nagroda za dłuższe korzystanie z usług lub miesiąc, dwa gratis.

Otwieraj klienta na nowe

Zazwyczaj siłownie czy obiekty sportowe w ramach programów lojalnościowych oferują gadżety lub prezenty. W dzisiejszych czasach ważny jest też jednak experience. Daj to, czego nie dają inni. Pozwól klientom otworzyć się na świat nie tylko treningów personalnych, ale również lepszego odżywiania. W ramach gratisu zaproponuj konsultacje ze specjalistami, specjalne ceny na obozy sportowe lub inne alternatywy związane z aktywnością fizyczną. Jeśli wpadniesz na to pierwszy, klient będzie wiedział, że tak korzystnych pakietów nie znajdzie nigdzie indziej!

Pamiętaj o informowaniu o końcu abonamentu

W życiu codziennym rzadko pamięta się o takich rzeczach, jak choćby termin ważności karnetu. Warto więc w sympatycznym i miłym tonie poinformować o tym klienta, oferując przy okazji zespół korzyści związanych z przedłużenia umowy – na przykład atrakcyjne rabaty.

Więcej na temat utrzymania bazy klientów dowiesz się na Kongresie FEM.  To wydarzenie, którego nie możesz przegapić!

Każdy, któremu bliska jest branża fitness, nie może przegapić FEM. Eksperci z wieloletnim doświadczeniem, najlepsi praktycy w branży, jak również osoby, które nie mogą żyć bez treningu – tych wszystkich ludzi spotkasz 12 maja w Warszawie.
My też tam będziemy. Zarejestruj się już dziś!

Facebook Kongres FEM

Edukacja trenerów personalnych i instruktorów? Najlepszym kompendium wiedzy jest Kongres FEM.

Zobacz także program wydarzenia!

PROGRAM KONGRESU FEM